אילתים נותנים באהבה

אילתים נותנים באהבה
מפרגנים לחיים זהבי
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

בעיר אילת פועלים כ – 60 ארגוני התנדבות ולמעלה מ – 3,000 תושבים מתנדבים. בזכות אלה ובזכות פעילות העירייה באמצעות מחלקת ההתנדבות באגף לשירותים חברתיים, זכתה העיר אילת באות הארצי "הקהילה המתנדבת". בישיבת המועצה האחרונה במסגרת פינת הפרגון שמקיים ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מידי ישיבת מועצה, פרגנו חברי המועצה לחיים זהבי, תושב אילת, אשר הקים בביתו מערך גיוס תרומות לנזקקים.

זהבי תושב העיר אילת מזה 8 שנים, איגד סביבו קהילה רחבה של מתנדבים מקשת רחבה של גילאים, גדולים כקטנים וכולם פועלים מידי יום בחלוקת מזון, בגדים וציוד לנזקקים בעיר אילת. ראש העירייה שביקר בביתו של חיים, התרשם מגודל הפעילות לה שותפים תושבים רבים בעיר והחליט להזמין אותו לישיבת המועצה, כדי להודות לו ולהוקיר את פועלו. "קהילה נמדדת ביכולת הנתינה שלה, החוסן של העיר הוא שיש אנשים כמוך" אמר ראש העיר וציין בהתרגשות את השותפות עם הילדים. "מרגשת אותי יותר מכל, החוויה שהילדים השותפים ליוזמה עוברים, זה הופך אותם לאזרחים טובים, זו חוויה מכוננת ומעצימה וראוי לומר על כך תודה". לתודות הצטרפו כל חברי המועצה.

חיים זהבי החל את פעילותו כיוזמה פרטית ועם הזמן הצטרפו אליו תושבים ומתנדבים רבים, אשר ביקשו לסייע ולתרום למען נזקקים בעיר, בזכות כך הפכה היוזמה הפרטית לארגון נתינה של ממש. "הכל אצלי מתחיל מהבית, ההורים שלי ניהלו מפעל נתינה דומה ולשמחתי יש לי את היכולת להמשיך את זה. נוצר מעגל עצום של אנשים שמתחלפים כל הזמן שבאים ונותנים יד בכל מה שצריך" אמר זהבי בהתרגשות. ביתו של זהבי הפך למוקד נתינה עצום אליו זורמים תושבים רבים המעוניינים לקחת חלק בעשייה הקהילתית. בנוסף, פועל זהבי בשיתוף מסגרות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי ותלמידים רבים כבר נחשפו לפעילות הנתינה שלו "אני עובר בגנים ובבתי הספר. התלמידים, ההורים, המורים והגננות נרתמים ומתרימים בגדים, אוכל וכל מה שנשאר, אפילו ציוד לבית ספר עבור ילדים אחרים שאין להם" מספר זהבי. סביב זהבי ופועלו נוצר גרעין קבוע של אנשים, אשר נפגשים מידי חמישי ושישי ונערכים באופן קבוע להכנת מזון וחלוקה למשפחות נזקקות, חלק מגרעין זה כולל גם ילדים בגילאים שונים, אשר תורמים ומתרימים לטובת הנזקקים.

"הילדים באים אחר כך הביתה עם מודעות לנתינה והערכה למזון, ההורים עצמם מספרים לי על כך שהילדים עצמם לא מוכנים לזרוק אוכל או צעצוע ישן וישר מבקשים להעביר אותו לתרומה".

חשוב להדגיש שכל פועלו של זהבי הינו בהתנדבות מלאה והוא מנהל זאת באופן פרטי לחלוטין, אך בזהירות ורגישות מרשימה. כל האנשים המשתתפים בפעילות של זהבי מתנדבים ומסייעים מתוך רצון לתת לקהילה "אני כל כך מפרגן לעיר הזאת יש כאן תושבים מדהימים, מגיעים לכאן אנשים מכל הארץ והעולם שנחשפים לפעילות ולא מאמינים לגודל הנתינה שיש כאן ואני גאה על  כך" סיכם זהבי.

 

 

דנה זנטי דוברת העירייה