למרות החום לא מוותרים – נלחמים על החיים!

למרות החום לא מוותרים - נלחמים על החיים!
שוטרים אילתים במבצע הסברה ברחבי אילת.
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

במסגרת פעילות המטה העירוני לבטיחות בדרכים, נערך ביום ראשון האחרון (2.7) מבצע הסברה ברחבי העיר בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עיריית אילת, המשטרה וחברי מועדון "רוטרי" אילת. במסגרת המבצע, חולקו חומרי הסברה להולכי רגל ונהגים. מטרת הקמפיין והפעילות ההסברה היא להגביר את מודעותם של הנהגים בחובה של מתן זכות קדימה להולכי הרגל ומאידך, זו של הולכי הרגל לזהירות יתרה בעת חציית הכביש. המסר שהועבר: אם נתייחס אל הולך רגל כאל בן משפחה, ברור שנעצור!

למרות גל החום הכבד ששרר בתחילת השבוע באילת, הוחלט לקיים את המבצע כמתוכנן, מיד עם היציאה לחופשת הקיץ והגעת מבקרים רבים לעיר, וזאת בעיקר לנוכח הנתונים המקומיים אשר מעידים על כך ש-40% מכלל הנפגעים בתאונות דרכים באילת ב- 3 השנים האחרונות הם הולכי רגל, אשר נפגעים בעיקר בחציית הכביש במעברי חצייה, האוכלוסייה הפגיעה ביותר כהולכי רגל הם הילדים והקשישים (מעל 65). בארץ הנתונים מעידים, כי כשליש מההרוגים בתאונות הדרכים בישראל הם הולכי רגל. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שמה לה למטרה עיקרית לצמצם את ההיפגעות של הולכי רגל בתאונות דרכים, ובהתאם לכך הקמפיין המרכזי של הרשות עוסק בהולכי רגל.  ההתנהגות הבעייתית בה עוסק הקמפיין הן התאונות החמורות מסוג פגיעה בהולך רגל בהן נרשמו עבירות לנהגים המעורבים. העבירה השכיחה בתאונות מסוג זה היא אי-ציות נהגים לחובת מתן זכות קדימה. על מנת להוביל שינוי בהתנהגות אי מתן זכות קדימה להולכי זו פיתחה הרשות קמפיין הסברה רחב היקף לציבור הנהגים, על מנת להעביר את המסר שאנחנו כחברה הפכנו את מעברי החצייה למלכודות מוות. מצד אחד, אנו מחנכים את הציבור לחשוב שזה המקום הבטוח ביותר לחצות בו את הכביש, אך בסופו של דבר אנו לא מאפשרים להם לחצות את הכביש בבטחה באותם מעברי חצייה.

במבצע הראשון לקחו חלק פעיל צביקה אלעזרי – מנהל בטיחות אזור נגב דרומי מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הדיה סיטרוק – מנהלת המטה העירוני לבטיחות בדרכים ודורית שולזינגר – מורה מתנדבת, משה עמר ורינת טרבולסי – נציגי הורים, צוותים ממשטרת אילת, בטי סימלמיץ – נשיאת מועדון "רוטרי" והחברים מרטין לוין ובוריס יאמפולסקי, אפילו דני פסלר, נגיד "רוטרי" ישראל שנכנס לתפקידו לאחרונה – לקח חלק במבצע.

במהלך השבועות הקרובים יתקיימו מבצעים נוספים, הראשון מביניהם ייערך כבר ביום ראשון הקרוב, כאשר המסר: "בואו נתייחס אנחנו אל הולכי הרגל כאל בני משפחה שלנו, ונעצור להם במעבר החצייה כמו שהיינו רוצים שיעצרו להורים ולילדים שלנו כשהם חוצים את הכביש". בנוסף, יקיים ביום חמישי הקרוב המטה העירוני לבטיחות בדרכים מבצע הסברה נוסף לנהגים במרכז ביג אילת בשיתוף משטרת התנועה.

  דנה זנטי דוברת העירייה