ממשיכים להתחדש בגני המשחקים באילת

ממשיכים להתחדש בגני המשחקים
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

למעלה מ – 10 מיליון ₪ הושקעו בשנים האחרונות בשדרוג גני משחקים הממוקמים במוסדות החינוך ובפארקים הציבוריים ברחבי העיר. רק בשבועות האחרונים שודרגו שישה גני משחקים ברחבי העיר בתקציב כולל של כ 250,000 ₪. המהפכה בגני המשחקים מגיעה לשיאה עם הקמת  עשרות  גני משחקים חדשים בעיקר בשכונות הוותיקות ברחבי העיר לצד שדרוג הקיימים. כמעט בכולם הוחלפו ארגזי החול במשטחי סמארט פליי (smart play) הפרוסים על כל שטח הגן וכוללים מתחם גומי רך ונעים ומעליו דשא סינתטי. בשנה הקרובה צפויים להתחדש גני משחק נוספים במשטחי בטיחות, הצללה ותאורה, כחלק מתכנית עבודה רב שנתית. בנוסף, תחל העירייה השנה, בבניית פארק משולב בשחמון עם מתקנים חדישים המותאמים גם לילדים עם צרכים מיוחדים, בעלות של כ – 3 מיליון ₪.

בשבועות האחרונים שודרגו גני המשחקים בשכונת הדקל, ברחוב לוס אנג'לס, ערד, ששת הימים, צעירי אילת ופארק הספורט ברחוב נבטים.  שדרוג גני המשחקים ממשיך תהליך שכלל מיפוי של כל גני המשחקים בעיר, עד אז דאגה העירייה בעיקר לתחזק מתקנים ולהסיר כאלה שלא עמדו בתקן. לטובת העניין התקשרה העירייה עם חברה קבלנית חיצונית "מתקני פסגות בע"מ" לשדרוג,  תחזוקה והקמה של גני משחקים בעיר.

"כל המתקנים בגני המשחקים הינם בהתאם לתקן הישראלי 1498 וכל הגנים החדשים עומדים בסטנדרטים בטיחותיים גבוהים במיוחד" ציין מנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד והוסיף: "לא התפשרנו על איכות ולפי מדיניות ראש העירייה השקענו הרבה במעט ולא מעט בהרבה".

כאמור, השקעה יתרה הושמה בגני משחקים אזוריים, דוגמת שכונת צופית עלית (ליד מרכז מור), הגן המדברי, שכונות צאלים, אורים, הדקל, מערב 7 (פארק קנדה) שכונות בשחמון ועוד, אלה נותנים מענה למספר רב של בנייני מגורים המקיפים את הגן והילדים כמו המבוגרים מצביעים ברגליים. החידוש המשמעותי הוא במתחמי הפעוטות שכמעט ולא היו קיימים בגנים ברחבי העיר. עתה יכולים גם הפעוטות ליהנות ממשטח יצוק גומי רך ונעים, שהחליף את ארגז החול, מתקנים חדישים ומותאמים המעצימים את חווית ההנאה ולא פחות חשוב, צל. חידוש נוסף הוצב בגן האנפה ובשכונת אורים, מתקן רצפה עם בליטות שהוצב סביב שטח הנדנדה ומתריע בפני עיוורים על סכנת מעבר.

עוד כחלק משדרוג הגנים, הוצבו בחלקם ובמידת הצורך, גדרות בטיחות, שופרה התאורה סביב הגן והוסדרו דרכי הגישה לגן. בכל גני המשחקים הוצב שילוט בהתאם לו, קוראת העירייה לציבור לשמור על הגן ועל סביבתו לרווחת כל באי הגן.

"לצד ההתחדשות וההתרגשות, אנו נתקלים לא אחת בתופעות וונדליזם וכתובות גרפיטי במתקנים ונזקים במשטחי הגומי כתוצאה מבערות נרגילה או סיגריות" ציין מנכ"ל העירייה והוסיף, כי בעקבות האמור הונחו פקחי העירייה והשיטור העירוני להגביר נוכחות בפארקים הציבוריים כדי למנוע וונדליזם. לא מיותר לציין, כי הקנס הקבוע בחוק בגין גרימת נזק לפי חוק שימור רחובות הינו 730 ₪!

 

דנה זנטי, דוברת עיריית אילת