נפתח אולם הספורט החדש בבית ספר "גלים"

אולם הספורט בי"ס גלים
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

אולם ספורט חדש ומאובזר המשתרע על שטח של 680 מ"ר בשתי קומות, נפתח רשמית אתמול (ב') בבית הספר היסודי "גלים" בניהולה של חגית חזן. הטקס במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ויו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' – עוזי דיין, ובהשתתפות תלמידי והורי בית הספר. אולם ספורט זה מצטרף לארבעה אולמות שנבנו בשנים האחרונות בבתי ספר ובתכנון בניית שלושה אולמות נוספים בבתי הספר "ים סוף", "הרי אילת" ו"ימין הרצוג".

בטקס מרגש נפתח אולם הספורט החדש בבית הספר "גלים" אשר פועל כבר מתחילת שנת הלימודים תשע"ז. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, יו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' – עוזי דיין ומנהלת בית הספר חגית חזן, גזרו את הסרט והרב מנדי קליין קבע את המזוזה בנוכחות ההורים, המורים והתלמידים.

במעמד הטקס ציין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, כי פעולה זו מצטרפת לאמירה עירונית של קידום אורח חיים בריא בעיר אילת במסגרתה ייבנו אולמות ספורט נוספים בבית הספר בעיר. בהזדמנות זו הוא ביקש את עזרתו ותמיכתו של יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין לקידום פעולות רבות ונוספות מעין אלו. יו"ר מפעל הפיס האלוף במיל' – עוזי דיין ציין כי ב- 15 השנים האחרונות העביר מפעל הפיס 145 מיליון ₪ לטובת קידום ופיתוח העיר אילת והוא שמח לראות כי כספי מפעל הפיס מנותבים לפעולות חשובות מעין אלו.  מנהלת בית הספר – חזית חזן ציינה בהתרגשות כי היא גאה להיות חלק ממערכת חינוך עירונית אשר רואה בהשקעה בחינוך ערך עליון וחשוב.

אולם הספורט נבנה כאמור על שטח של כ-680 מ"ר בשתי קומות, כאשר חציו התחתון מפולש, על מנת לאפשר לתלמידים מרחבי משחק נוספים המחוברים לחצר בית הספר. אולם ההתעמלות נבנה בחלקו העליון של המבנה. גג המבנה הינו חביתי, על מנת לאפשר שחרור של אוויר חם בחלק העליון לטובת חיסכון באנרגיה וכן על מנת לשוות למבנה מראה מודרני. המעטפת החיצונית מותאמת לחומרי הגמר של מבנה בית הספר על מנת לשוות מראה אחיד. עלות ההקמה 6.8 מיליון ₪ במימון מפעל הפיס ועיריית אילת. במרחבי הפיתוח בקומת הקרקע מסביב לאולם נוצרה רחבה מרוצפת כולל גינון לרווחת הילדים. עוד במקום הוכשר מסלול ריצה. את עבודות הבנייה והפיתוח ליוותה המחלקה להנדסה אזרחית בעירייה.

לצד הקמת אולם הספורט וכחלק ממדיניות העירייה להצללת כל מוסדות החינוך פועלת העירייה בשנים האחרונות לקרות שטחים נרחבים במוסדות החינוך, אשר מבטיחים צל מרבי. במסגרת זו, קורו מגרשי ספורט כמעט בכל  בתי הספר ברחבי העיר, נבנו שלושה אולמות ספורט בבתי הספר "היובל", "עציון גבר" ואולם מודרני ייחודי בבית ספר "צאלים", וכן נבנה היכל הספורט סמוך לבית הספר התיכון ע"ש "בגין". בקרוב מתוכננים גם, בניית אולמות ספורט בבתי הספר "ים סוף", "תל"י הרי אילת" ו"ימין הרצוג". שדרוג מתקני הספורט בבתי הספר וברחבי העיר מאפשר לפתח ולקדם את תחרויות הספורט הבית ספריות וכן להמשיך לארח באילת אירועי ספורט רבים ומגוונים המתקיימים בעיר אילת, אשר בזכות אירוח עשרות אליפויות אירופה ועולם במגוון ענפי ספורט הפכה בשנים האחרונות לעיר ספורט בינלאומית.

גיל ממן, דוברות עיריית אילת