ראש עיריית אילת לחברת ארקיע: הציגו תכנית לצמצום התופעה של איחורים בטיסות

ראש עיריית אילת לחברת ארקיע: הציגו תכנית לצמצום התופעה של איחורים בטיסות
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

על רקע האיחורים התכופים בחודשים האחרונים, בטיסות מאילת ולאילת, דנה בכך אתמול מועצת העיר אילת. בסיום הדיון יצאה מועצת העיר אילת בקריאה לחברות התעופה הטסות מאילת ולאילת וכן לרשות שדות התעופה, להציג תכנית לצמצום התופעה של האיחורים בטיסות.

לישיבה האמורה הגיע מנכ״ל ארקיע – ניר דגן שפירט את השינויים שעברה החברה ואשר הם אלה אשר גורמים בין היתר לאיחורים, ביניהם הגדלת צי המטוסים ותפעולם, עומס בביטחון בשדה דב, הנגשת הטיסות לאנשים מוגבלים ועוד.

״אילת ותושביה כולם חשובים לנו, לכן אנחנו משקיעים המון כדי לשפר ונמשיך לעשות כן״ אמר מנכ״ל ארקיע והסביר, כי צמצום תדירות הטיסות יכול היה לסייע בצמצום האיחורים, ועדיין החברה בחרה שלא לעשות כן, לטובת תושבי אילת.

לאחר שענה המנכ״ל לשאלות חברי המועצה, אמר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, כי אין ספק שתושבי אילת ואורחיה ראויים לקבל שירותי טיסה הכי טובים. במסגרת זו דרשה מועצת העיר אילת מחברת ארקיע, מחברת ישראייר ומרשות שדות התעופה, להציג מיד לאחר החגים, תכנית פעולה מפורטת, שתבטיח שירות מיטבי בדגש על צמצום מירבי של האיחורים בטיסות. הצעתו זו של ראש העירייה התקבלה ברוב קולות על ידי חברי המועצה. הצעותיה של חברת המועצה – לימור להב, שיזמה את הדיון, לפנות לשר התחבורה שיפעל בעניין כולל האפשרות לשלול לחברת ארקיע את הרישיון ולמצוא חברה מפעילה אחרת וכן, שהעירייה תחדל מלרכוש כרטיסי טיסה של ארקיע, נדחו על הסף.

 

דנה זנטי , מדוברת עיריית אילת