משרד האנרגיה ועיריית אילת יעודדו שימוש באנרגיה סולארית

משרד האנרגיה ועיריית אילת יעודדו שימוש באנרגיה סולארית
ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי ושר האנרגיה יובל שטייניץ
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

משרד האנרגיה ועיריית אילת יעודדו שימוש באנרגיה סולארית באמצעות תוכנה עירונית

שר האנרגיה – יובל שטייניץ, נפגש בשבוע שעבר (ד') עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. בדיון בו השתתפו צוות משרדו והנהלת העירייה עלו נושאי מים, גז וחשמל, כחלק מהפיכת אילת לעיר חכמה וירוקה. עוד בדיון סוכם על תמיכה וסיוע של משרד האנרגיה בקידום תוכנה עירונית לפיתוח גגות סולאריים בבתים פרטיים ועסקים בעיר ובהבאת גז טבעי לאילת.

בפתח הדיון קיבל השר סקירה מראש העירייה – מאיר יצחק הלוי על מאפייניה הייחודיים של אילת ועל האתגרים. בדבריו שם ראש העירייה דגש על תחומי חקר הים והאנרגיה הסולארית וביקש את התערבות השר בקידום העתקת החשמל מתחת לפני הקרקע ובהבאת גז טבעי לאילת, כחלק מקידום אילת כעיר חכמה וירוקה והפיכתה לאי אנרגטי בעל עצמאות אנרגטית. בעניין הגז הטבעי לאילת, הסכים השר עם הנהלת העירייה באשר לפוטנציאל הכלכלי האדיר שיש באילת מבחינת גז טבעי.

"בקרוב נפרוש את רשת הגז הטבעי גם באילת, משאיות והאוטובוסים לאילת יפעלו על גז טבעי" ציין השר שטייניץ.

סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי דיווח לשר על תחום האנרגיה הסולארית באילת ובאזור, במסגרתו מתוך 150 אלף קילו ואט צריכה, צורכת העיר אילת והאזור, 90 אלף קילו ואט מאנרגיה סולארית ביום. במסגרת זו גיבשה עיריית אילת בשיתוף משרד האנרגיה, תכנית עירונית לעידוד התושבים ובעלי העסקים בעיר להתקין מערכות לשימוש באנרגיה סולארית על גגות בתים ועסקים. במסגרת התכנית פותחה תוכנה ייחודית המסייעת לתושבים המעוניינים לקחת חלק בהתייעלות אנרגטית על ידי גגות סולאריים. התוכנה תאפשר לתושב לקבל נתונים אמיתיים על הנכס שברשותו בצורה ויזואלית וברורה ותספק את כל המידע לתושב כולל מסלול ירוק להקמה. הביצוע הנו בסיוע חברת סול-וויו אשר הוקמה בחממת ״הון-הטבע״ שבחבל אילות ואשר משותפת לאילת ולמועצה האזורית חבל אילות כחלק מהמנהלת לאנרגיה מתחדשת.

השר התרשם מאוד מעבודת העירייה לקידום העיר אילת וציין במיוחד את תחום האנרגיה הסולארית המהווה מודל. ראש העירייה הודה לשר למנכ"ל המשרד ולצוות משרדו על שיתוף הפעולה והעניק לו שי צנוע, אלבום המסכם את שנותיה של העיר אילת.

 

דנה זנטי דוברת עיריית אילת