אילת חגגה 50 שנים לאיחוד לירושלים

אילת חגגה 50 שנים לאיחוד לירושלים
כ-500 תלמידי כיתות ג' באילת חוגגים בצעדת ירושלים המסורתית.
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

כמידי שנה, חגגה העיר אילת לירושלים, ביום חגה הלאומי שחל בשבוע שעבר (ד'), לציון 50 שנים לאיחוד ירושלים. זה התחיל בצעדה המסורתית בה השתתפו כ – 500 תלמידי כיתות ג', שצעדו ברחובות העיר והמשיך בהפנינג ירושלים, ברחבת אתר אום רשרש. על הבמה המרכזית הופיעו שגיא ורותם סרי והזמר והיוצר – ישי ריבו. עוד באירוע שרו ילדי אילת לירושלים ונהנו מעשרות סדנאות והפעלות. העמדה שרשמה הכי הרבה פעילות היתה העמדה לכתיבת פתקים שהועברו להטמנה בכותל.

צעדת ירושלים המסורתית מהווה את שיאה של פעילות מדרשת "אורות ישראל" (המרכז להעמקת החינוך היהודי), שהתקיימה בבתי הספר סביב נושא ירושלים. את ההפנינג הפיקה העירייה באמצעות אגף האירועים בשיתוף הגרעין התורני "אל עמי".

עוד לרגל 50 שנים לאיחוד ירושלים, הוקדש המופע השנתי של בית ספר "יעלים" בניהולה של אורנה כהן, לירושלים. במופע המסורתי, שהתקיים בתיאטראות אילת, בהשתתפות כל תלמידי בית הספר מא' עד ו' סיפרה "המלכה" ירושלים על עברה המפואר, קדושתה לשלושת הדתות, אוכלוסייתה המגוונת, הטעמים, הריחות והססגוניות המייחדים אותה. תלמידי כיתה א' העניקו למלכה מתנות וברכו אותה בברכות מרגשות לימים של שקט, אחווה ושלום. במהלך הערב, הפגינו התלמידים בפני הקהל את כישוריהם בהנחיה, משחק, ריקוד ונגינה. במופע התקיימה הופעת הבכורה של המקהלה הבית ספרית בניצוחה של אמור עמוסי.

 

 

 

                                                            דנה זנטי דוברת העירייה