אילת חתמה ברית ערים תאומות עם סורנטו – עיר התיירות המובילה באירופה

אילת חתמה ברית ערים תאומות עם סורנטו עיר התיירות המובילה באירופה
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

לצד 14 ערים תאומות לאילת, נחתמה בשבוע שעבר, ברית ערים תאומות נוספת עם העיר סורנטו – עיר תיירות מובילה בדרום מפרץ נאפולי שבאיטליה. טקס חתימת הברית נערך בסורנטו במעמד ראש העיר סורנטו – ג'וספה קואומו, סגן שגריר איטליה – דן האזרחי וראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ובהשתתפות חברי המשלחת מאילת: מ"מ יו"ר ועדת ערים תאומות – בני גמליאלי, קונסול איטליה באילת – ד"ר פרד מנדלי, שיזם את ברית הערים התאומות עם סורנטו, וחברי ועדת ערים תאומות -משה בלומנטל ושמוליק תגר. בסיכום הביקור, קבעו שני ראשי הערים, כי לצד חילופי משלחות נוער, ספורט, שירה ומחול, יפעלו שתי הערים לקיים פסטיבל איטליה באילת, שיימשך שלושה ימים וישלב קולינריה בהשתתפות שפים מסורנטו, סרטים איטלקיים, מוסיקה איטלקית ועוד. ראש העיר סורנטו הבטיח, כי יעשה מאמצים להביא עמו לפסטיבל באילת את שחקנית הקולנוע האיטלקייה – סופיה לורן.

לאחר אישור ועדת ערים תאומות ומועצת העירייה, נחתם כאמור בשבוע שעבר באמצעות הקונסוליה האיטלקית, חוזה ברית ערים תאומות בין שתי ערי התיירות המובילות אילת וסורנטו. שני ראשי הערים עמדו על הדומה בין שתי הערים המוכרות בעולם כערי תיירות מהמדרגה הראשונה.

במפגש אמר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "בשיחות עם ראש העיר סורנטו מצאנו נושאים רבים לחיזוק השותפות, ביניהם תיירות, נוער, תרבות, מזון ושמירה על הים. חלק ממטרות הקשר הוא עידוד תיירות מדרום איטליה לישראל, כפי שהיה בעבר לדרום סיני ובעיקר לשארם".

בביקור בסורנטו שנמשך שלושה ימים, השתתפה המשלחת בשלוש ישיבות עבודה עם גורמים מרכזיים מסורנטו. בישיבה שעסקה בתיירות בהשתתפות מנהלי ויושבי ראש תעשיית המלונאות בסורנטו, חברות נסיעות, מורי דרך, התאחדות המסעדות, "פונטה קמפנלה" לשמירת הסביבה הימית, משטרת העיר סורנטו, משטרת המדינה וראש העיר סורנטו, דיווח יו"ר התאחדות המלונות של סורנטו, כי באזור סורנטו מתארחים כ-3 מיליון תיירים בשנה בעיקר אנגלו-סכסיים ואמריקאים, בכ – 150 בתי מלון. עוד ציין יו"ר התאחדות המלונות, כי ישנם שווקים חדשים כמו סין וישראל והדגיש, כי השנה גדל מספר התיירים הישראלים פי 3 בזכות טיסות סנדור ישירות לנפולי. עוד ציין, כי לאחרונה התחילה תיירות אירוח גם בבתים פרטיים, וכי את הדור הצעיר מכשירים כבר בבתי הספר במסגרת מגמת התיירות. בסורנטו יש מרכז קונגרסים אחד ואין קזינו. הישיבה השנייה הוקדשה לתעשיית החקלאות התיירותית, בהשתתפות תעשיינים בכירים בסורנטו כולל סיור בחווה החקלאית "איל פיצ'ו", במסגרתו ניתנו הסברים על הליכי הגידול של הלימון והזית, וכן על תעשיית המשקה המיוחד המפורסם של סורנטו – הלימונצ'לו ושיווקו כמקדם תיירות. הישיבה השלישית שהתקיימה במוזיאון קוריאל, הוקדשה לנושאי תרבות, אמנות, ספורט, נוער וצעירים, בהשתתפות נשיא המוזיאון וחברי מועצת המנהלים.

 

  דנה זנטי  דוברת העירייה