באילת נעים לעשות עסקים

באילת נעים לעשות עסקים
צילום: יניב כהן.
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

כ – 400 בעלי עסקים השתתפו בכנס אילת הראשון לעסקים

לצד אירוח עשרות כנסים בעיר אילת, קיימה אתמול (ד') העירייה לראשונה את כנס אילת לעסקים, בו השתתפו כ – 400 בעלי עסקים ועוד עשרות מציגים, ביניהם יחידות העירייה (רישוי עסקים, אגף הכנסות, מינהל ההנדסה, היחידה לאיכות הסביבה, מרכז צעירים, האב אילת, תאגיד המים והביוב), סניף אילת של מעוף הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מועדון רוטרי, בנקים ועוד, שציידו את בעלי העסקים במידע ובכלים. עוד בין המציגים הציעה עמותת "עתידים", פתרונות דיגיטליים לעסקים הכוללת חבילת דיגיטל ללא עלות בחסות העירייה, לקידום העסק באיטרנט. עוד במסגרת הכנס הציגה העירייה את התכנית העירונית לקידום ופיתוח עסקים באילת הכוללת הקמת יחידה חדשה לפיתוח כלכלי ויזמות, בניית מסלול מהיר במתכונת של one stop shop, פטורים והטבות לבעלי עסקים, תעדוף עסקים אילתים במכרזי העירייה, עידוד קנייה מעסקים מקומיים, בניית חבילת סיוע לעסק ירוק, פלטפורמה אינטרנטית לעסקים, תחרות שנתית נושאת פרסים לעסקים מצטיינים ועוד. לצד זאת שמעו בעלי העסקים על הכלים שמציע פייסבוק כולל טיפים ליישום, שהוצעו בהרצאה מרתקת מפי מרקו מיקיאלי (בן אילת), ראש תחום משרדי הפרסום בפייסבוק ישראל. שר הכלכלה והתעשייה, חה"כ אלי כהן, שפרס בפני בעלי העסקים את ההטבות שקידם לטובת העצמאים כולל חוק הפנסיה לעצמאים, הפחתת מסים ועמלות ובקרוב מהפיכת רישוי העסקים אמר: "אילת היא אחת הערים שיש בהם ניהול מקצועי, יוזמה, יצירתיות ומעוף". עוד ציין השר, כי על רקע הצלחת האב אילת, יאמץ משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה, נגב וגליל את המודל, שיוצע לערים נוספות בארץ, בדגש על ערי פריפריה.

בפתח הכנס, פרס ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בפני בעלי העסקים האילתים את האתגרים עמם מתמודדת אילת, הניצבת בעת הזו בפני תקופה מרגשת של עשייה, בתוכה: הסכם גג הכולל מקדמי מימון, תכנית אסטרטגית לאילת העוסקת בשלושה תחומי ליבה: גיוון מקורות התעסוקה, תיירות, חינוך ואקדמיה כחלק מהכשרת תשתית אנושית משובחת שתאייש בעתיד את מקורות התעסוקה החדשים, תכנית המתאר העירונית החדשה, בניית שדה התעופה הבינלאומי, תכנית אם לפיתוח רצועת חוף אילת ועוד.

"עיריית אילת פועלת לפיתוחם וביסוסם של ענפי המסחר, התעשייה והשירותים בעיר לצד קידום ופיתוח התיירות. כעירייה המעודדת יזמות, אנו שואפים ליצור מגוון תעסוקתי רחב לצד ענף התיירות, במטרה ליצור מקורות פרנסה ותעסוקה נוספים ובכך לבסס את כלכלת העיר. בתוך כך, אנו פועלים נמרצות לקידום ופיתוח אזורי התעסוקה ומרכזי המסחר ומקדמים בברכה חברות ומפעלים מובילים המבקשים לקבוע מושבם באילת. הצלחת העסקים באילת, תקדם את כלכלת העיר ותסייע לצמיחתה" אמר ראש העירייה והוסיף: יישום התכניות יביא לכך שאילת תהיה עיר עצמאית ועשירה עם איכות חיים גבוהה".  

סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי, שיזם והוביל את התכנית העירונית לקידום עסקים באילת ואת קיומו של הכנס אמר: "העסקים הקטנים והבינוניים באילת מהווים את עמוד השדרה של הכלכלה העירונית, הם הלב הפועם שלה, הם מנוע צמיחה חשוב לעיר ומקור תעסוקה חשוב ביותר, חשוב לנו להעביר להם מסר מאד ברור, שלעירייה אכפת מהם ושאנחנו רוצים לעזור ולסייע להם ולהביא להצלחתם".

 

במסגרת הכנס הציג אלי לנקרי בפני בעלי העסקים את עיקרי התכנית הכוללת הקמת יחידה חדשה לפיתוח כלכלי ויזמות, בניית מסלול מהיר במתכונת של one stop shop, פטורים והטבות לבעלי עסקים, תעדוף עסקים אילתים במכרזי העירייה, עידוד קנייה מעסקים מקומיים, בניית חבילת סיוע לעסק ירוק, פלטפורמה אינטרנטית לעסקים, תחרות שנתית נושאת פרסים לעסקים מצטיינים ועוד. באותה נשימה העביר אלי לנקרי, מסר חד וברור לבעלי העסקים, לפיו על כל בעלי העסקים ללא יוצא מן הכלל, חלה החובה לשמור על הפטור ממע"מ, עליו נאבקת הנהלת העירייה כבר מספר שנים מול גורמי אוצר, המבקשים לבטל אותו.

רן קיוויתי – מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ברך גם הוא על קיום העסק ושיבח את הנהלת העירייה על התכנית העירונית לקידום עסקים, דבר שמחזק את מיקומה של העיר אילת במקום גבוה בדירוג הערים הידידותיות לעסקים. עוד הזמין קיוויתי את בעלי העסקים, ליהנות משירותי מעוף אילת, כזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, המסייעת לעסקים קיימים וליזמים בתחילת דרכם. מעוף סניף אילת מציע את כלל כלי הסיוע של הסוכנות בהתאמה לצרכי העסק והפיתוח האזורי וזאת תוך ליווי העסק לאורך זמן. בעלי העסקים המשתמשים בשירותי מעוף מקבלים קורסים וסדנאות בתחומים רבים ביניהם גם תחום האינטרנט כדוגמת מסחר מקוון, פרסום אינטרנטי ושימוש בניו-מדיה לקידום העסק.

שר הכלכלה והתעשייה – חה"כ אלי כהן: "העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי. כיום יש יותר מחצי מיליון עסקים קטנים ובינוניים המהווים כ-99% מהעסקים במדינה. הם אחראים ל-52% מהתוצר העסקי ומעסיקים כ-60% מכלל המועסקים מהמגזר העסקי. העסקים הקטנים הם התורמים העיקריים לתוספת משרות במשק. הם, המנוע האמיתי של המשק. משרד הכלכלה מסייע ליזם ובעל העסק מתוך ההבנה שהאחריות לסיוע ולעידוד עסקים קטנים מוטלת על המדינה, וכי שגשוגם והצלחתם תצעיד את המשק כולו קדימה״.

 

עוד במסגרת הכנס, העניקו עיריית אילת וענקיות האינטרנט Google ו-Wix ועמותת ׳עתידים׳, עשרות חבילות דיגיטליות חינם, לבעלי עסקים באילת. עמותת 'עתידים' חיברה את שתי ענקיות האינטרנט אל עיריית אילת ובמסגרת תכנית "הסטארטר הדיגיטלי" ייהנו בעלי עסקים מחבילה לקידום העסק ברשת האינטרנט. הליווי וההדרכה מבוצעים על-ידי מאות סטודנטים ובוגרים של עמותת ׳עתידים׳ שגדלו באילת ורוצים לתרום לפיתוחה של העיר. עוד במסגרת הכנס, נהנו המשתתפים  מסדנה מרתקת "שיווק בכלכלה משובשת" מפי מרקו מיקיאלי – ראש תחום משרדי הפרסום בפייסבוק ישראל, שהוא בן אילת. במסגרת הסדנה הוצגו פתרונות מדידה, הערכה, שיווק ופרסום יעילים המסתתרים במדיה הדיגיטלית.  לאחר ארוחת צהריים קלה נהנו באי הכנס ממופע הסטנדאפ של נדב אבוקסיס.

 

 

                                                                                                                             דנה זנטי דוברת העירייה