בית ספר יעלים אילת נותן במה

בית ספר יעלים אילת נותן במה
בית ספר יעלים אילת נותן במה
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

בית ספר "יעלים" הפועל כבר למעלה מעשור כבית ספר על אזורי בתחומי מדעים ואומנויות הבמה, פותח את שעריו במסגרת רישום תלמידים לבית הספר ומציע חידוש נוסף – לימודי קולנוע. בימים אלה פתח אגף החינוך בעירייה את ההרשמה לכיתות א' לקראת שנת הלימודים תשע"ח, הן באמצעות האינטרנט (אתר העירייה) כדי להקל על ההורים והן במשרדי האגף. באילת ישנם 10 בתי ספר יסודיים, אליהם נרשמים על פי אזורי רישום ועוד שני בתי ספר ממלכתיים דתיים (חב"ד וימין הרצוג) ובית ספר ממלכתי דתי מוכר שאינו רשמי (אור החיים). בית ספר "יעלים" הפועל באחת השכונות הוותיקות בעיר הוגדר לפני למעלה מעשור כבית ספר על אזורי ומאז הוא מושך אליו מידי שנה, תלמידים מכל רחבי העיר בזכות ייחודיותו בתחומי הלימוד, הכיתות הקטנות וגם שיתוף פעולה ייחודי עם מתנ"ס יעלים השכן.

 

במסגרת ייחודיותו של בית הספר בניהולה של אורנה כהן, לומדים כ – 320 תלמידי בית הספר מכיתות א' עד ו' בתכניות הייחודיות שמציע בית הספר בתחומי מדעים ואומנויות הבמה כולל שתי קבוצות מצטיינים במדעים ושתי להקות מחול. לצד לימודים פדגוגיים מציע בית הספר סביבות לימוד תואמות ומתקדמות, בכללן מעבדה חדישה לביולוגיה ימית, מעבדה לחקר החי, חממה וכיתת מדעים הכוללות מכשור מתקדם המאפשר לתלמידים למידת חקר בקבוצות קטנות וליווי אישי לצד יציאה לסיורים לימודיים באילת ומחוצה לה. בתחום אומנויות הבמה, לומדים כל התלמידים מחול בסטודיו מקצועי, מוסיקה, שירה ונגינה. הלימוד מכיתות א' עד ו' בא לידי ביטוי בהשתתפות כל תלמידי בית הספר בטקסים ובמופע השנתי.

עוד בשלוש השנים האחרונות פועל בית הספר, תחום חדש, הקולנוע, במסגרתו נחשפים התלמידים לאומנות הקולנוע, לומדים תסריטאות, תחביר קולנועי ומתנסים בכתיבת תסריט, בימוי וצילום סרטים. בעזרת ציוד הקולנוע שבית הספר רכש, התלמידים מתנסים בהסרטה בהנחיית המורה ערן רמלר.

ייחודיות נוספת, שמציע בית הספר הוא שיתוף פעולה יוצא דופן בין בית הספר לבין מתנ"ס יעלים הסמוך לו. במסגרת זו, נרקמות תכניות ויוצאים לפועל פרויקטים המספקים מענים לימודיים, חברתיים וקהילתיים. את הפרויקטים מוביל צוות מקצועי המגובה במתנדבים ומדריכים צעירים, ביניהם: בית התלמיד – "שיעור בשקל" – פרויקט הפועל זו השנה הרביעית, במסגרתו נהנים תלמידי בית הספר, אחת לשבוע בכל יום שני בין השעות 15:30-17:00  ממסגרת המסייעת בהכנת שיעורי בית, הכנת עבודות נושא ושינון החומר הלימודי. את הסיוע לתלמידים מגישים מתנדבים ומדריכים צעירים (מד"צים יעלים) הפעילים במתנ"ס. "כיתה זה לא רק חדר" – פעילות חברתית ממנה נהנים כלל תלמידי בית הספר המועברת על ידי מדריכים צעירים הפעילים במתנ"ס. בסיומה מעלים ביחד מופע סיום שנה

לצד אלה פועלת  מזה עשור, במתנ"ס יעלים, שלוחה של בית הספר לכדורגל של רשת המתנ"סים. השלוחה משמשת את תלמידי בית ספר יעלים בלבד ומאפשרת להם לקחת חלק בפעילות ספורט עירונית מקצועית, בעלות סמלית של 30 ₪ בחודש.

פעילות ייחודית נוספת מתבצעת על ידי הסבתות במתנ"ס יעלים המקיימות מגוון פעילויות בשטח בית הספר ובכיתות. דוגמא לכך היא פעילות "סבתא סורגת", במסגרתה מלמדות הסבתות של יעלים את התלמידים לסרוג, פעמיים בשבוע בהפסקות. "חונכות עם חיבוק" – הסבתות של יעלים מלוות את תלמידי כיתות א' ומגיעות אחת לשבוע לחיבוק ומעט תשומת לב לקטנטנים. פרויקט נוסף המתקיים זו השנה השלישית באמצעות הסבתות של יעלים הוא "חשבון בלי חשבון", במסגרתו מסייעות הסבתות לתלמידי כיתות ו' במקצוע החשבון. לצד כל אלה, מתקיימים במהלך השנה אירועים משותפים כמו יום המשפחה שיתקיים השנה בליווי "החוויה האתנית" של מתנ"ס יעלים.

לצד כל אלה, מציע בית ספר "יעלים" לימודים בכיתות קטנות, בבית ספר מטופח, שרק לאחרונה עבר שיפוץ מאסיבי כולל חיזוק מפני רעידות אדמה ושדרוג החזיתות. צוות המורים איכותי , ותיק ומיומן  ופועל בשיתוף פעולה עם ועד הורים פעיל .

 

  דנה זנטי דוברת עיריית אילת