גם הם יכולים – תלמידי בי"ס בגין אילת

גם הם יכולים - תלמידי בי"ס בגין אילת
הזוכים - יאן בר ונועם גולר תלמידי כיתה ח' בבי"ס תיכון בגין
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

כחלק מקידום המקצועות המדעיים והטכנולוגיים, השתתף אשכול פיס בבית ספר התיכון ע"ש "בגין" לראשונה השנה, בתחרות הארצית של משרד החינוך "גם אני יכול", לתכנון ובניית מוצרים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. 6 תלמידים מבית הספר השתתפו בתחרות בהדרכת המורה עופר הרשקוביץ והגישו שלוש עבודות. יאן בר ונועם גולר תלמידי כיתה ח' מתיכון בגין זכו במקום הראשון עם תכנון ובניית מערכת בקרה לבית, שתפקידה לספק אבטחה לבתים של אנשים בעלי מוגבלות וקושי בהגעה לדלת וכן אנשים שמתקשים להכניס את המפתח לדלת ולסובב את המנעול. המערכת גם שולטת על עצמת האור, מתגים שונים וכך חוסכת את הגישה למתגים.

דוד פרץ – מנהל אשכול פיס הסביר, כי בתחרות זו באים לידי ביטוי כישוריהם של תלמידי חטיבת הביניים בהבנת קשייה של הקהילה בעלת הצרכים המיוחדים ובפיתוח מוצרים למען שיפור חייהם ורווחתם האישית והציבורית.  כלל המוצרים נבנו לאחר חשיפה ארוכה של תלמידי אשכולות הפיס לעולמם של אוכלוסייה זו והצורך העז שלהם לעצמאות אישית בפעולות היומיום.

התחרות מטעם משרד החינוך, המנהל לתקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, התקיימה באשכול פיס קרית מלאכי והשלב הסופי באשכול פיס נשר.

 

 

                                                                                                             דנה זנטי דוברת העירייה