חורף חם צפוי באילת עם שיא של כל הזמנים במספר הטיסות הישירות מחו"ל לאילת

חורף חם צפוי באילת עם שיא של כל הזמנים במספר הטיסות הישירות מחו"ל לאילת
ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי במפגש עם מנכ"ל משרד התיירות.
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

בחורף הקרוב תארח העיר אילת מספר שיא של תיירים מחו"ל. שיא של כל הזמנים יירשם עם כ – 60 טיסות ישירות בשבוע, שינחתו בשדה התעופה "עובדה", מגרמניה – 10 טיסות בשבוע, פולין – 12 טיסות בשבוע, רוסיה – 6 טיסות בשבוע, אנגליה, איטליה, צרפת, שבדיה, פינלנד ועוד. זאת בנוסף לתיירים רבים מחו"ל שיגיעו דרך נתב"ג ממדינות מהן אין טיסות ישירות לאילת. עיריית אילת ותאגיד התיירות העירוני בסיוע משרד התיירות נערכים בכל האפיקים ובכל התחומים, לקבל את פניהם של מאות אלפי התיירים מחו"ל כמו גם את הנופשים מהארץ, הן בשדרוג התשתיות, בשיפור המוצר התיירותי ובקבלת הפנים.

במסגרת ההיערכות, החלה העירייה בביצוע עבודות לשדרוג התשתיות התיירותיות בעלות של למעלה מ – 20 מיליון ₪. בתוכן: שדרוג הטיילת הצפונית בעלות של כ – 6 מיליון ₪, שדרוג הטיילת המערבית (מג'יק פאלאס) בעלות של כ – 2 מיליון ₪, שדרוג החזית המזרחית של מרכז התיירות אשר חודש לאחרונה, בעלות של כ – 2 מיליון ₪, שדרוג חניות וחזיתות בתי מלון באזור החוף הצפוני, בעלות של כ – 6 מיליון ₪, התקנת תאורה דקורטיבית באזור התיירות והטיילת, בעלות של כ – מיליון ₪, שדרוג המזרקה כולל הקמת חדרי שירותים ומלתחות בפארק המרכזי, בעלות של 2.5 מיליון ₪. אלה לצד שדרוג טיילת פארק הקרח שכבר נמצאת בעבודה ושדרוג המזח הדרומי ובקרוב שדרוג חזית מלכת שבא ועוד.

עוד במסגרת ההיערכות, פועלים הגורמים מידי שנה כל השנה, לשפר את המוצר התיירותי. כך בחודשים האחרונים יזם תאגיד התיירות תכנית אירועים ופסטיבלים מורחבת ומותאמת לתיירות החדשה הנכנסת כולל פעילות קבועה ומגוונת בטיילת ואירועים חינמיים על הטיילת. עוד במסגרת זו, הפיק תאגיד התיירות העירוני חוברות מידע לתייר ב – 8 שפות כולל באפיקים הדיגיטליים.

אלה מתאפשרים בזכות המאמצים וההשקעה הגדולה מצד משרד התיירות בהובלת שר התיירות – יריב לוין ומנכ"ל המשרד – אמיר הלוי, הן בשיווק אילת ובתמיכה בחברות התעופה המביאות את התיירים לאילת והן בסיוע כספי לטובת השקעה בתשתיות התיירותיות בעיר ולטובת תמיכה באירועים ופסטיבלים.

"אילת זוכה להכרה שהיא ראויה לה כעיר התיירות המובילה בישראל וכעיר שהכלכלה שלה נשענת בעיקרה על ענף התיירות, ולא פחות חשוב מכך, אילת זוכה בהכרה בפוטנציאל התיירותי העצום שלה שרחוק ממיצוי" ציין סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי המשמש כיו"ר תאגיד התיירות העירוני.

עוד לקראת עונת החורף הקרובה, התקיים אתמול (א') מפגש, שיזם מנכ"ל משרד התיירות – אמיר הלוי עם כל גורמי התיירות בעיר ביניהם: התאחדות המלונות, מנכ"לי מלונות, מפעילי אטרקציות, מסעדות ועוד. במפגש, העניק המנכ"ל סקירה על פעולות המשרד ועל צפי התיירות הנכנסת הקרובה. בתוך כך, הציג המנכ"ל נתונים המלמדים על ההצלחה של נוהל הטיסות במסגרתו מסבסד משרד התיירות את הטיסות ב – 45 יורו לנוסע. כך בחורף 2014-15 נחתו באילת 5 טיסות בשבוע, בחורף 2015-16 נחתו 12 טיסות בשבוע, בחורף 2016-17 נחתו 21 טיסות בשבוע ובחורף הקרוב, כאמור כ – 60 טיסות בשבוע.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וסגנו וממלא מקומו סקרו בפני כל הגורמים על הפעולות העירוניות הנעשות כחלק מההיערכות ועל הפעולות שייעשו במהלך החורף. "העיר אילת נמצאת באחד מצמתי הדרך המשמעותיים ביותר, מזה שנים רבות עם בניית שדה תעופה בינלאומי, חתימה על הסכם גג, תכנית פיתוח חוף אילת מטאבה לעקבה, בניית קריית הספורט הבינלאומית ובהמשך מתחם גולף, מרכז ירידים וקונגרסים ועוד. יש לנו פה חלון הזדמנות שיחולל שינוי דרמטי בחייה של העיר".

המסר שעבר לכל גורמי התיירות הוא שיתוף הפעולה הנדרש מכל הגורמים כדי להעניק לתיירים חווית נופש איכותית ומהנה הן מבחינת קבלת הפנים, השירות, המחירים ואיכות המוצר התיירותי. המטרה ציין מנכ"ל משרד התיירות היא להוביל לכך שהתייר ייהנה, יספר לחברים שלו ויחזור לאילת. "כל חוליה בשרשרת התיירות בעיר חשובה מאין כמוה, חשוב השרות שניתן לתיירים, חשוב שנציע להם מחירים הוגנים, חשוב שנקבל אותם בסבר פנים יפות במלונות ובאטרקציות ובמסעדות ובמקומות הבילוי בעיר, חשוב נהג המונית שמסיע אותם וחשובים כולם. רק ביחד נצליח" הדגיש אלי לנקרי.

 

דנה זנטי דוברת העירייה