אילת מוכנה בחירום!

אילת מוכנה בחירום
Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

 98.5 זהו הציון שקיבלה עיריית אילת בביקורת מוכנות לשעת חירום

מידי שנה מתרגלת עיריית אילת מצבי חירום שונים באמצעות רשות החירום הלאומית (רח"ל) ופיקוד העורף, על מנת להעלות את מוכנותה בחירום. בביקורת שביצעו פיקוד העורף, רשות חירום לאומית ומשרדי הממשלה, לבחינת מוכנות ברשות המקומית, קיבלה העירייה ציון 98.5 מהגבוהים במחוז דרום.

ביקורת מוכנות ברשות המקומית מתקיימת אחת לשלוש שנים זאת לצד תרגולים שוטפים. בשנת 2013 קיבלה העירייה ציון 94.7 וכאמור בביקורת האחרונה לשנת 2016 שיפרה את מוכנותה וקיבלה ציון 98.5.

"עיקר השיפור נרשם הודות לשילוב תוכנת GIS חדשה המאפשרת מיפוי פרטני לפי שכבות מידע לדוגמא אוכלוסיות חלשות, מיפוי אתרים ועוד, הרחבת יחידת סע"ר (סיוע עצמי ראשון) המונה כיום 100 מתנדבים שעברו הכשרות, רכישת ציוד חירום ועוד" ציין אילן חדידה – מנהל אגף חירום וביטחון בעירייה.

מטרת הביקורת, כאמור הינה הערכת כשירותה ומוכנותה של הרשות המקומית למצבי חירום בתחום ההתגוננות האזרחית ובהתאם לכך, להדריך ולכוון את הרשות לשיפור מוכנותה לחירום. הבקרה של פקע"ר התבצעה ע"י סמ"ר נועה אמסלם ובליווי מפקד היקל"ר – סא"ל (במיל') גדי ביטון.

"ניכר, כי עיריית אילת פועלת רבות להעלאת מוכנותה לחירום ונמצאת בכשירות גבוהה מאוד באופן יציב ומתמשך וכראייה לכך, ציון הביקורת של הרשות 98.5, שהינו בין הגבוהים במחוז דרום" ציינה סמ"ר נועה אמסלם.

חרמוני מרדכי, מנהל מרחב אילת ברשות חירום לאומית (רח"ל) מחוז דרום, שהעביר לראש העירייה – מאיר יצחק הלוי את ממצאי הביקורת, ציין:

"העיר אילת הגיעה לרמת מוכנות גבוהה מאוד ומשמשת במרחב כמודל לחיקוי הן בהיערכותה והן בשיתופי הפעולה בין כל ארגוני החירום בהובלה של ראש העירייה המשמש בחירום כיו"ר ועדת מל"ח" והוסיף: "המעורבות של רשות החירום הלאומית באילת, התרגילים התכופים והליווי הצמוד של מנהל מחוז דרום מטעם המשרד – אלי חוגג, קידמו ללא ספק את רמת המוכנות".

מאיר יצחק הלוי, ראש העירייה:

"הציון הוא תוצאה של עבודה מצוינת של כל הגורמים האמונים על תחום הביטחון הפועלים בשיתוף פעולה מלא תוך הבנת חשיבות המשימות, הגדרת יעדים משותפים ובעיקר תרגולים אינספור, שכל תכליתם שמירה והגנה על העיר אילת, תושביה והנופשים בה, זאת לצד פעולות הנעשות ברמה הלאומית מול ממשלת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל". 

 

דנה זנטי, דוברת עיריית אילת